کوماتسو

نام بومی 株式会社小松製作所
نوع سهامی عام
(TYO: 6301)
ISIN JP3304200003 
صنعت صنایع سنگین
بنا نهاده ۱۹۱۷
دفتر مرکزی ژاپن توکیو، ژاپن
افراد کلیدی
محصولات
درآمد  ۱٫۹۸۲ تریلیون ین (۲۰۱۲)[۱]
سود ناخالص  ۲۵۶٫۳۴ میلیارد ین (۲۰۱۲)[۱]
سود خالص  ۱۶۷٫۳۴ میلیارد ین (۲۰۱۲)[۱]
تعداد کارکنان ۳۸٫۵۱۸ (۲۰۱۲)[۱]
وبگاه

کوماتسو، (به ژاپنیコマツ) ابرشرکت صنایع سنگین ژاپنی چندملیتی است، که به‌عنوان یکی از بزرگترین سازندگان بولدوزر، بیل‌مکانیکی و لودر در جهان شناخته می‌شود

image
image

تاریخچه شرکت( کارخانه) کوماتسو:

یکی از بزرگترین سازندگان بولدوزر, بیل مکانیکی و لودر در دنیا که در زمینه طراحی و تولید و توسعه مهندسی ماشین آلات و تجهیزات معادن در جهان به شمار میرود شرکت کوماتسو می باشد؛ که این شرکت از صنایع سنگین ژاپن به می باشد.
در طول سال ۱۹۵۷ این شرکت به اوج نقطه ی عطف خود رسید. بدین گونه که تمامی مدل ها مجهز به موتورها و قطعات کوماتسو و محصولات خود شرکت کوماتسو بوده اند. در ماه julay سال ۱۹۶۷ کمپانی komatsu وارد بازار ایالات متحده امریکا شده و توسعه در خارج از کشور تمرکز اصلی در دهه ی ۱۹۷۰ بوده است؛ که با تاسیس کمپانی Komatsu America در فوریه ۱۹۷۰ در ایالات متحده انجام گردید. یک سال بعد در ژانویه ۱۹۷۱ کمپانی اموزشی به نام Komatsu singapor pte در سنگاپور بنیانگذاری شد. این کمپانی نیز یک سرمایه گذاری مشترک با کمپانی کامیون DINA.S.A در سپتامبر ۱۹۷۴ در مکزیک دارا است. همچنین در اوریل ۱۹۷۵ نخستین تولید تجهیزات ساخت و ساز دریایی کوماتسو به نام تجاری komatsu D50A در برزیل احداث شد که نام این کمپانی به نام کشور برزیل Komatsu Brasil Ltda نام گرفته است.
یکی دیگر از افتخارات این کمپانی تولید و ساخت بزرگترین بولدوزر جهان به نام D575 می باشد. در سال ۲۰۰۸ این کمپانی komatsu Pc200-8- Hybrid را نیز تولید نمود که یک بیل مکانیکی ۳۶۰ درجه که با ذخیره انرژی ترمز برای افزایش قدرت و کاهش مصرف سوخت دارا است که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. این کمپانی در حال حاضر توسط Tetsuji Ohashi و kunio Noji مدیر عامل اجرایی و رییس هیت مدیره و تقریبا با تعداد کارکنانی معادل ۵۹,۶۳۲ نفر و درامد میانگین این کمپانی تقریبا برابر است با ۲۲,۵ Billion $ و درآمد خالص ان برابر با ۲,۶Billion$ می باشد و در آمد ناخالص ۱,۷Billion$ در سال ۲۰۱۷ می باشد. این کمپانی بیش از ۷۰% در آمد خود را از فروش تجهیزات معدنی و راه سازی شامل بولدوزر کوماتسو , دامتراک کوماتسو , بیل مکانیکی کوماتسو و سنگ شکن کوماتسو و … دارا است. و همچنین بخش بزرگی را به تولید تجهیزات الکترونیکی اختصاص داده است؛ در این تجارت که حدود ۷% درآمد کل کوماتسو را شامل میشود شامل محصولات پرسهای فرج , ماشین های تولید ورق در واحدهای بازیافت و سازه های دفتری پیش ساخته و حتی میتوان به تجهیزات نیروگاهی خارجی نیز اشاره نمود.

اولین نمونه اولیه کشاورزی
نخستین نمونه اولیه کشاورزی خود را در سال 1931 تولید نمود. از سال 1930، همچنین تراکتور برای ارتش ژاپن، بولدوزرها، تانک ها و توپخانه جنگی تولید نمود. پس از جنگ جهانی دوم، تحت ریاست جدید یوشیناری کاوی، کوماتسو بولدوزرهای غیر نظامی و لیفتراک را به تجهیزات خطوط خود اضافه کرده و در سال 1949 تولید اولین موتور دیزل را شروع کرد. رشد آن به عنوان یک شرکت توسط تقاضای قوی برای بولدوزرهای خود در طول بازسازی پس از ژاپن در دهه 1950 کمک شده و در آگوست 1951 ستاد شرکت به توکیو انتقال یافت. تا سال 1957 این شرکت از لحاظ تکنولوژیکی به قدری پیشرفت نمود تا اینکه تمام مدل های آن از موتورهای خود کمپانیاستفاده می نمودند.
دومین تولید کننده ماشین آلات و تجهیزات معدنی جهان
دومین تولید کننده ماشین آلات و تجهیزات معدنی جهان پس از کاترپیلارمی باشد. با این حال،دربرخی مناطق (ژاپن، چین) کوماتسو سهم بیشتری نسبت به کاترپیلار دارا است. این عملیات تولیدات این کمپانی در ژاپن، آسیا، آمریکا و اروپا نیز می باشد. این شرکت دارای واحد های تولیدی و خدماتی و فروش در کشورهایی مانند: ایالات متحده امریکا , کانادا, مکزیک , برزیل , انگلستان , ایتالیا , المان , اندونزی , چین , تایلند , هند و تایوان اشاره نمود.

Need Help? Chat with us